Jakie okna są najlepsze

Jakie okna są najlepsze

Konserwatorzy zabytków wymagają od administratorów starych kamienic, aby przynajmniej od strony ulicy zamontowane były okna z drewna.

Administratorzy, czy też właściciele takich budynków nie zawsze przyjmują ten wymóg z radością, ponieważ uważają, że bardziej nowoczesne okna, na przykład z plastiku, czy z innych tworzyw sztucznych, są z wielu względów lepszym rozwiązaniem.

Nie jest to słuszne myślenie, ponieważ obecnie okna z drewna są robione według bardzo dobrych wytycznych, które powodują, że te również są bardzo szczelne.

A pamiętajmy, że okno musi mieć dwa zadania

To jak najbardziej oczywiste, czyli dawać odpowiednio dużo światła dziennego do pomieszczenia. To nas jednak mniej interesuje, bo czy okna z drewna są, czy też wykonane z jakichkolwiek innych tworzyw, to jednak i tak mają pomiędzy ramami szybę, przez co światło słoneczne do wnętrza domu wpada.

Inna kwestia, to wspomniana już powyżej szczelność. Otóż administratorzy zabytkowych kamienic nie muszą się martwić o to, że muszą zakładać okna z drewna, ponieważ są one tak samo dobrze uszczelnione, jak inne rodzaje ram okiennych.

Nie przepuszczają ani zimnego powietrza

Ani też hałasu ulicznego. To zaś jest bardzo istotne, szczególnie, jeśli w kamienicy mieszkają ludzie. W centrum miasta zwykle jest bardzo głośno, nawet w nocy.

Dlatego też okna z drewna, jeśli są dobrze wykonane, to będą skutecznie powstrzymywać ten hałas. Można je więc montować tak samo, jak inne rodzaje okien, a przecież również istotne jest to, że takie będą dużo bardziej eleganckie.